دمنوش های لاغری

چه دمنوش هایی برای لاغری مناسب اند؟

همیشه داشتن اندامی لاغر برای بسیاری از افراد یک دغدغه بوده است، به همین دلیل بیشتر افرادی که به دنبال لاغری هستند گاهی از روش های غیر اصولی استفاده می کنند و می خواهند به صورت معجزه آسایی تنها در مدتی کوتاه و با زحمت کم لاغری را به دست بیاورند. به شما اطمینان می دهیم که هیچ روش جادویی ای برای لاغری وجود ندارد، ولی داشتن رژیم غذایی مناسب در کنار برنامه ی ورزشی مناسب می تواند تأثیر بسزایی در روند لاغری داشته باشد.

نحوه ی فعالیت بدن در جذب چربی:

بدن، چربی مواد غذایی را همراه با پروتئین و کربوهیدرات ذخیره می کند. این انرژی ذخیره شده با واحد کالری اندازه‌گیری می شود. بدن توانایی تبدیل چربی به انرژی قابل استفاده برای انواع فعالیت ها را دارد و مقدار اضافه آن را ذخیره می کند. برای اینکه بتوانید وزن خود را کاهش دهید، کالری مصرفی بدن باید بیشتر از مقادیر انرژی ذخیره شده باشد. در واقع برای لاغری شما باید سلول های چربی را آنقدر کوچک کنید تا از بین بروند. باید به این نکته توجه داشت که چربی سوزی در افراد متفاوت است و با داشتن برنامه ای که برای شما مناسب است، می توانید به وزن ایده آل خود برسید.

a

یکی از بهترین انتخاب ها برای تسریع فرآیند لاغری، استفاده از انواع دمنوش های لاغری در کنار فعالیت های جسمانی و مواد غذایی مناسب است. مواد گیاهی مختلفی که علاوه بر عطر و طعم فوق العاده و تأثیرات مثبت در حال روحی شما، می توانند تأثیرات جسمی مفیدی نیز داشته باشند.

انواع دمنوش های لاغری:

چای سبز:

قبل از شروع تمرین ورزشی خود می توانید با نوشیدن یک فنجان چای سبز، عمل چربی سوزی را سرعت ببخشید. در مطالعه ای که به تازگی انجام شده است، شرکت کنندگانی که روزانه بین 4 تا 5 فنجان چای سبز می نوشیدند، حدود 1 کیلوگرم بیشتر از افرادی که از این دمنوش لاغری استفاده نمی کردند وزن کم می کردند. موادی که در چای سبز وجود دارند، می تواند چربی را از سلول های چربی آزاد کرده و همچنین توانایی افزایش سرعت کبد برای فرآیند تبدیل این چربی ها به انرژی را دارند. این دمنوش می تواند برای از بین بردن چربی های ناحیه ی شکم -که از نگرانی های بسیاری از افراد است- بسیار مناسب باشد. برای آشنایی بیشتر با چای سبز و خواص آن، از این صفحه دیدن فرمایید.

چای اولانگ:

اولانگ نامی چینی به معنی "اژدهای سیاه" است. رنگ این چای روشن و شبیه چای سبز می باشد. این دمنوش لاغری می تواند با افزایش متابولیسم بدن در از بین بردن لیپیدها (چربی ها) سبب افزایش سرعت لاغری شود. مطالعه ای در چین نشان داد افرادی که به طور معمول و مداوم از این دمنوش استفاده می کنند، در یک دوره ی 6 ماهه حدود 2.7 کیلوگرم وزن کم می کنند، یعنی به طور متوسط در هر هفته حدود نیم کیلو کاهش وزن را تجربه کردند. البته باز هم باید این موضوع که استفاده از این نوشیدنی ها تنها به منظور کمک بیشتر است و شاید به تنهایی جوابگو نباشند، یادآوری شود.

چای لیمو:

اگرچه غذاهای پر نمک و برخی نوشیدنی ها باعث برآمدگی و بزرگ شدن شکم می شوند اما مصرف چای لیمو، به لطف دی-لمونن موجود در آن توانایی مقابله با بزرگ شدن شکم را دارد. ترکیب آنتی اکسیدانی که برای مثال در روغن نارگیل نیز وجود دارد از زمان های قدیم برای تأثیر بیشتر در روندهای درمانی استفاده می شده است. با این حال تا به امروز دلیلی علمی برای اثبات این امر وجود ندارد. البته آزمایشاتی روی موش ها انجام گرفت که نشان داد دی-لمونن دارای تأثیرات درمانی بر روی اختلال های متابولیک می باشد.

a

چای سفید:

چای سفید معمولاً به صورت طبیعی در آفتاب خشک می شود. این دمنوش در بین انواع چای، دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان است. در حدی پلی فنول موجود در آن سه برابر بیشتر از چای سبز است. چای سفید می تواند به صورت همزمان باعث کم شدن چربی و همچنین جلوگیری از تشکیل سلول های چربی شود.

چای رویبوس:

این چای از برگ های بوته قرمز درست می شود. این گیاه بومی منطقه ای در آفریقای جنوبی می باشد. ویژگی ای که چای رویبوس را برای چربی سوزی و لاغر کردن شکم متمایز می کند، فلاونوئیدی خاص و قدرتمند به اسم آسپالاتین می باشد. تحقیقات نشان داده است این ترکیب هورمون های استرس زایی را که باعث احساس گرسنگی و افزایش میزان چربی، سندرم متابولیک، فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع 2 و ... می شوند را کاهش می دهد.

دمنوش دارچین:

قند خون روی میزان گرسنگی و انرژی بدن تأثیر زیادی دارد. اگر قند خون متعادلی داشته باشید بدن روند مناسبی را برای کنترل چربی ذخیره شده خواهد داشت. مطالعات نشان داده اند که دارچین بر روی سطح قند خون مؤثر است، علاوه بر آن ترکیب آن با نوشیدنی ای مانند چای می تواند طعمی لذت بخش به وجود بیاورد. شما می توانید دارچین را به صورت پودر یا چوب دارچین با آب، جوشانده یا با نوشیدنی خود ترکیب کرده و میل کنید.

برای خرید انواع دمنوش و چای نیوشا و همچنین موارد نام برده شده به صورت خالص و دمی و همچنین کیسه ای، می توانید به صفحه محصولات مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع دمنوش، با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.